Przesyłki pocztowe i kurierskie (Dyster)

Oprogramowanie do zarządzania przesyłkami towarowymi w Subiekt GT. Zaawansowany workflow pozwalający realizować przesyłki poprzez Pocztę Polską , UPS, X-press, Siódemkę i inne. Zrzuty ekranu, obrazki, do oprogramowania zarządzającego stanem wysyłek towarowych.

Zarządzanie stanem magazynowym przesyłek towarowych. Program wykorzystuje dane z bazy danych Subiekt. Do utworzonych przesyłek towarowych dodaje się kontrahentów oraz dokumenty sprzedaży. Dostarczony jest ogromny wybór firm kurierskich - dla każdej z nich możliwy jest nadruk danych na formularzu wysyłki. Na potrzeby klienta zintegrowano centralkę telefoniczną. Gdy dzwoni klient natychmiast widoczne są powiązane z nim istotne dane min. historia zakupów czy dług. Użytkownik może dowolnie organizować układ zakładek w oknach dokowalnych. Specjalny broker komunikatów umożliwia zarejestrowanie wysyłki w każdym z terminali natychmiast po jej dodaniu do systemu (bez odświeżania). 


Oprogramowanie z serii BiurosterGT - Dodatki do SubiektaGT- nie wymaga sfery 


Kombajn do przesyłek towarowych

Dyster to kombajn do zarządzania wysyłkami do klientów systemu  Subiekt GT. Najistotniejsze cechy programu to: 
 • Rozszerzona baza teleadresowa (dla jednego podmiotu z Subiekta można przypisać wiele adresów i wybrać domyślny do wysyłek. 
 • Wybór wielu typów przesyłek (pobraniowe, paczki) - List zwykły, list priorytetowy, przesyłka pobraniowa, paczka zwykła, paczka pobraniowa, paczka pobraniowa priorytetowa, UPS standard, UPS express, X-press Saver. 
 • Wsparcie dla kodów kreskowych paczek Poczty polskiej
 • nadruk na różnych formularzach w/w przesyłek firm kurierskich (Poczty Polskiej, UPSXpress). (Również bankowy i pocztowy przekaz pieniężny)
 • Edycja i wydruk Książki Pocztowej, 
 • Export dla programu UPS Worldship 
 • Nadruk na naklejanych etykietach adresowych (Dymo). 
 • Integracja z centralą telefoniczną (identyfikacja, zadłużenia, historia zamówień).
 • Automatyczny import przesyłek 
 • Analiza procentowa możliwości realizacji przesyłki. Możliwość zapisania wysyłki jako zdefiniowanej (jeszcze nie do realizacji).
 • Automatyczne kolorowanie przesyłek w zależności od zbliżającego się ostatecznego terminu nadania.
Zgodnie z pojawiającymi się życzeniami klientów udostępniliśmy wersję demo oprogramowania Dyster. Odpowiednia adnotacja umieszczona została również w katalogu rozwiązań partnerskich Insert.  
 

Integracja z Subiekt GT

 • Co jest podstawą do stworzenia przesyłki ? Czy może być ona utworzona na podstawie zamówienia w Subiekcie GT ? - W programie tworzy się obiekt przesyłki na podstawie dowolnego zestawu dokumentów z programu Subiekt GT (to które dokumenty są wyświetlane można sobie w programie ustawić). Tak więc przesyłka może być tworzona na podstawie dowolnego dokumentu z Subiekta. Domyślnie ustawione są dokumenty sprzedaży (Faktura Sprzedaży, Paragon...)  oraz wydania zewnętrznego (WZ).
 • Możliwosc wyboru typów dokumentów Subiekta GT dla przesyłek Tak. 
 • Program wykorzystuje główny raczej już nie-zmienialny rdzeń bazy danych programu Subiekt GT. Dotychczasowe aktualizacje (a było ich już kilkadziesiąt) dotyczyły bardziej funkcjonalności dopisywanych na potrzeby różnych klientów niż problemów związanych z nowymi wersjami.  Aktualizacje programu nie pociągają za sobą efektu czyszczenia bazy danych - dane z wersji na wersję są odpowiednio modyfikowane tak aby dane dot. przesyłek pozostały w systemie i nie ginęły przy aktualizacjach SubiektaGT
 • Licencja obejmuje jeden podmiot w systemie Subiekt. Tak więc liczba stanowisk nie jest przez nas ograniczana. Jeżeli więc w firmie występuje 20 to można program uruchomić na wszystkich - o ile będą one komunikować się z jedną - tą samą licencją/aktywacją systemu Subiekt.
 • Program umożliwia jednoczesnte utworzenie kilku/kilkunastu przesyłek poprzez opcję "hurtowego importu dokumentów do przesyłek". Tak więc można przez program przepuścić kilkadziesiąt przesyłek jednocześnie za pomocą kilku/kilkunastu kliknięć.
 • Dyster zawiera rozwinięty aczkolwiek w miarę prosty workflow, tj: tworzenie->pakowanie->oczekiwanie na wysyłkę->wysyłka->archiwum. Każdy z modułów odpowiedzialnych za taki etap przetwarzania może być uruchomiony oddzielnie. Dzięki temu można w firmie uruchomić program przypisując poszczególne etapy przetwarzania przesyłki odpowiednim osobom. Tak więc osoba przyjmująca zlecenie może nadać przesyłkę w systemie , a osoba w magazynie spakować ją. Na końcu osoba odpowiedzialna za kontakt z kurierem może wydrukować etykiety adresowe i naklejkowe. System obsługuje pewne przypadki np. w przypadku braku towarów Magazynier może wycofać przesyłkę do ponownej konsultacji z klientem (z powrotem do działu zamówień). Przesyłka wysyłana nie może być już wycofana. Na kilka minut przed przyjściem kuriera nie wysłane paczki podświetlą się na czerwono itd...
 • Program umożliwia uruchomienie na kilku różnych komputerach i współdzielenie danych w zależnosci od funkcji, np. na jednym  komputerze  pracowac  tylko  jako  "wciagajacy  dokument i przygotowujacy  wyslke" a na innym obslugiwac i miec dostep bdzie miec tylko  osoba  "fizycznie  pakujaca  paczki",  ktora  przygotuje paczke fizycznie i np. dopiero trzecia osoba (nazwijmy ja "wydajacy") kliknie ostatecznie, ze paczka zostala zabrana przez kuriera.
  • Program dedykowany jest dla firmy obsługujących wiele przesyłek dziennie i tam konkretni pracownicy na oddzielnych stanowiskach odpowiadają za konkretne akcje związane z obsługą paczki (od momentu jej utworzenia do wysyłki).
  • W pierwszym module - z centralą telefoniczną pomaga aby fakturzystki (telefoniści) wciągali przesyłkę do systemu i mając kontakt z klientem ewentualnie oddzwaniali do niego w przypadku problemów z towarem (przesyłka wycofana przez magazyniera z pakowania do tworzenia). 
  • W drugim module - osoba pakująca może mieć uruchomiony tylko moduł pakowania - zagląda sobie do zawartości paczki i pakuje do koszyczka to co trzeba z magazynu. Pakowacz wykonuje pracę polegającą na odnalezieniu towaru na maazynie i zgromadzeniu go do pojemnika wysyłki (tzw. koszyczka - o tym poniżej)
  • W trzecim module - "wydający" wydrukuje sobie etykiety i naklei ew. wyeksportuje do programów zewnętrznych a następnie przekaże paczki kurierowi. Przekazywanie paczki odbywa się w firmie na zasadzie tzw. koszyczka.
  • Każda Przesyłka zawiera tzw. numer koszyczka - oznacza to że dla każdej przesyłki jest w firmie plastikowy pojemnik z numerem - ten numer jest rezerwowany w naszym programie dla przesyłki u konkretnego odbiorcy. W momencie pakowania przesyłki rezerwujemy taki wolny pojemnik który następnie przemieszcza się od pakowacza do wydawacza, a po wysłaniu przesyłki wraca spowrotem na magazyn (numer jest zwalniany). To pozwala przesyłce leżakować bez wydrukowanych dokumentów w oczekiwaniu na ostateczny moment wysyłki (pakowania). Dla małej ilości przesyłek system koszyczka może nie mieć znaczenia, ale przy kilkudziesięciu przesyłkach o godzinie 15:00 już tak.
  • Program umożliwia połączenie tych trzech modułów w jednym oknie i zmianę stanu przesyłek pomiędzy komputerami


Zamów wersję demonstracyjną programu 

Subskrypcja obejmuje:

 • licencja wielostanowiskowa bez limitu stanowisk dla całej Państwa firmy (ograniczenie na jeden nr. NIP związany z jednym podmiotem Subiekt GT)
 • pomoc techniczna i najnowsze aktualizacje programu
 • zapoznaj się z planem cenowym i dokonaj wyboru najbardziej korzystnego wariantu
 • jeżeli zdecydujesz się na zakup to automatycznie przedłużymy Tobie subskrypcję bez potrzeby reinstalacji oprogramowania

Zamów wersję demonstracyjną

centralka telefoniczna-originprzesylki dyster 1-origindocking framework-originprzesylki dyster 4-originzaawansowana konfiguracja-originwydruki-etykieta naklejkowa-originpakowanie-origin